Constitution of teams organised in their groups

Teams registered to play in SBMSC constitution.


Under 7 | Under 8 | Under 9 | Under 10 | Under 11 | Under 12

Under 7 North

AFC Lightning
Chesham Athletic
Chesham Utd Youth
Hazlemere Youth Centre Community
Holmer Green Minors
Prestwood Colts
Tring Tornadoes Eagles & Kestrels
Tring Tornadoes Falcons & Hawks
Wendover Juniors

Under 7 South

Beaconsfield Town
Downley Dynamos
Flackwell Heath Minors
Gerrards Cross & Fulmer
Hughenden Valley
Marlow Youth
Naphill FC
Penn & Tylers Green
Risborough Rangers

Under 7 West

Aylesbury Utd Juniors
Bedgrove Dynamos
Crendon Corinthians
Haddenham Youth
Hale Leys Utd
Pitstone & Ivinghoe
St Johns Sports FC
Thame Boys
Thame Youth


Under 7 | Under 8 | Under 9 | Under 10 | Under 11 | Under 12

Under 8 Red group

Beaconsfield Town
Bedgrove Dynamos
Crendon Corinthians
Downley Dynamos
Haddenham Youth
Hale Leys Utd
Hazlemere Youth Centre Community FC
Penn & Tylers Green
Prestwood Colts
Risborough Rangers
Wendover Juniors

Under 8 Green group

Aylesbury Utd Juniors Green
Bourne End JSC
Chesham Utd Youth
Flackwell Heath Minors
Holmer Green Minors
Hughenden Valley
Marlow Youth
Pitstone & Ivinghoe
Stokenchurch Juniors
Thame Boys

Under 8 Blue group

AFC Lightning/Widmer End JFC
Bedgrove Dynamos Youth
Chesham Utd Clarets
Chinnor Youth
Flackwell Heath Scorpions
Gerrards Cross & Fulmer
Haddenham Youth Colts
Marlow Royals needs a buddy
Naphill FC / Radnage Raiders
Penn & Tylers Green Rangers
Risborough Colts
Thame Youth


Under 7 | Under 8 | Under 9 | Under 10 | Under 11 | Under 12

Under 9 Red group

Beaconsfield Town
Bedgrove Dynamos
Bourne End JSC
Chesham Utd Youth
Downley Dynamos
Henley Lions
Naphill FC
Penn & Tylers Green

Under 9 Green group

Bedgrove Dynamos Youth
Chesham Athletic
Gerrards Cross & Fulmer
Haddenham Youth
Pitstone & Ivinghoe
Risborough Rangers
St Johns Sports FC
Thame Boys
Wendover Juniors

Under 9 Blue group

Aylesbury Utd Juniors
Crendon Corinthians
Flackwell Heath Minors
George Green Juniors/AFC Lightning
Holmer Green Minors
Hughenden Valley
Prestwood Colts
Thame Youth

Under 9 Yellow group

Beaconsfield Town Colts
Bedgrove Dynamos Colts
Chesham Athletic Colts
Gerrards Cross Rangers/Penn & Tylers Ran
Marlow Town Oaks
Risborough Rangers Colts/ Wendover Youth
Seer Green Utd
Stokenchurch Juniors
Widmer End Utd / Wycombe Saints


Under 7 | Under 8 | Under 9 | Under 10 | Under 11 | Under 12

Under 10 Red group

Beaconsfield Town
Bedgrove Dynamos
Downley Dynamos Whites
Flackwell Heath Minors
Haddenham Youth Red
Risborough Rangers
Wendover Juniors

Under 10 Green group

Aylesbury Utd Juniors
Chesham Athletic
Hughenden Valley
Marlow Youth
Penn & Tylers Green
Thame Boys
Wendover Juniors Youth

Under 10 Blue group

Beaconsfield Town Colts
Bedgrove Dynamos Youth
Bourne End JSC
Chinnor Youth
Crendon Corinthians
Flackwell Heath Scorpions
Gerrards Cross & Fulmer
Hale Leys Utd
Holmer Green Minors
Tring Tornadoes

Under 10 Yellow group

Aylesbury Utd Juniors Youth
Chesham Utd/Penn & Tylers Green Rangers
Downley Dynamos Greens/AFC Lightning
Haddenham Youth Yellow/Risborough Colts
Marlow Royals
Marlow Utd Lions/Naphill
Prestwood Colts / Widmer End
Stokenchurch Juniors
Wycombe Saints


Under 7 | Under 8 | Under 9 | Under 10 | Under 11 | Under 12

Under 11 Red group

Beaconsfield Town
Bedgrove Dynamos
Berkhamsted Raiders Red
Bourne End JSC
Downley Dynamos Predators
Downley Dynamos Tiempos
Holmer Green Minors
Marlow Youth
Risborough Rangers

Under 11 Green group

Chesham Athletic
Chesham Utd Youth
Flackwell Heath Minors
Gerrards Cross & Fulmer Eagles
Gerrards Cross & Fulmer Falcons
Prestwood Colts
Ruislip Rangers Clarets
Seer Green Utd Red
Thame Boys
Westwood Park

Under 11 Blue group

AFC Lightning
Bedgrove Dynamos Youth
Crendon Corinthians
Downley Dynamos Mercurials
Haddenham Rangers
Risborough Rangers Colts
Tring Tornadoes Hawks
Wendover Juniors

Under 11 Yellow group

Bedgrove Dynamos Colts
Chinnor Youth
Marlow Royals
Naphill FC
Penn & Tylers Green
Pitstone & Ivinghoe
Prestwood Panthers
Seer Green Utd Blue

Under 11 White group

Aylesbury Utd Juniors White
Beaconsfield Town Colts
Chesham Athletic Colts
Flackwell Heath Scorpions
Haddenham Colts
Holmer Green Colts
Hughenden Valley
Thame Youth

Under 11 Black group

Aylesbury Utd Juniors Green
Burnham Junior Jaguars Blue
Marlow Town
Penn & Tylers Green Rangers
Taplow Utd
Totteridge
Tring Tornadoes Eagles


Under 7 | Under 8 | Under 9 | Under 10 | Under 11 | Under 12

Under 12 Red group

AFC Lightning
Aylesbury Utd Juniors Youth
Beaconsfield Town Reds
Bedgrove Dynamos
Berkhamsted Raiders Green
Chesham Athletic
Harefield Utd
Marlow Royals
Penn & Tylers Green Rangers
Risborough Rangers

Under 12 Green group

Beaconsfield Town Tigers
Bourne End JSC
Chalfont St Peter
Chesham Utd Youth Blues
Chinnor Youth
Downley Dynamos Vikings
Gerrards Cross & Fulmer Falcons
Holmer Green Minors
Stokenchurch Juniors
Thame Boys
Wendover Juniors

Under 12 Blue group

Bedgrove Dynamos Athletic
Berkhamsted Raiders Yellow
Flackwell Heath Scorpions
Gerrards Cross & Fulmer Blues
Haddenham Colts
Naphill FC
Risborough Rangers Colts
Ruislip Rangers Blues
Totteridge
Tring Tornadoes JSC Blue

Under 12 Yellow group

Aylesbury Utd Juniors Colts
Bedgrove Dynamos Youth
Hughenden Hawks
Marlow Town
Penn & Tylers Green FC Colts
Prestwood Colts
Seer Green Utd
Wendover Juniors Youth
Wycombe Saints

Under 12 White group

AFC Lightning Bolts
Beaconsfield Town Pumas
Berkhamsted Raiders Orange
Chesham Utd Youth Clarets
Downley Dynamos Colts
FC Holyport
Hughenden Ospreys
Radnage Raiders
Risborough Rangers Youth
Stokenchurch Juniors Colts
Thame Colts
Thame Youth
Wendover Juniors Colts

Under 7 | Under 8 | Under 9 | Under 10 | Under 11 | Under 12

Thousands of boys and girls from nearly 250 teams play friendly football fixtures in age groups Under 7 to Under 12.