Dozens of football tournaments to choose from

Home
Search
Fixtures
Bad Weather
Rules
Fixture format
Pitch preparation
Maps & directions
Fairplay League
Sign in
Player Age check
Teams
Training
Code of Conduct
Contact
Archives
FAQ
Links

South Bucks Mini Soccer Conference


Teams playing from September 2017

Under 7 Unallocated.

AFC Lightning
Beaconsfield Town Colts
Crendon Corinthians
Marlow Royals / Stokenchurch
Stokenchurch/Marlow Royals

Under 7 North

Chesham Athletic
Chesham Utd Youth
Hazlemere Youth Centre Community
Holmer Green Minors
Marlow Utd
Penn & Tylers Green
Prestwood Colts
Tring Tornadoes Eagles & Kestrels
Tring Tornadoes Falcons & Hawks
Wendover Juniors

Under 7 South

Beaconsfield Town
Bourne End JSC
Downley Dynamos
Flackwell Heath Minors
Gerrards Cross & Fulmer
Hughenden Valley
Marlow Youth
Naphill FC
Risborough Rangers
Seer Green Utd

Under 7 West

Aylesbury Utd Juniors / Bedgrove Dynamos Youth
Bedgrove Dynamos
Chinnor Youth / Stokenchurch
Haddenham Youth
Hale Leys Utd
Marlow Royals
Pitstone & Ivinghoe
St Johns Sports FC
Thame Boys
Thame Youth

Under 8 Unallocated.

AFC Lightning / Radnage Raiders
AFC Lightning/Widmer End JFC
Chesham Utd Clarets
Stokenchurch Juniors

Under 8 Red group

Beaconsfield Town
Bedgrove Dynamos
Crendon Corinthians
Downley Dynamos
Haddenham Youth
Hazlemere Youth Centre Community FC
Marlow Youth
Penn & Tylers Green
Prestwood Colts
Risborough Rangers
Wendover Juniors

Under 8 Green group

Bourne End JSC
Chesham Utd Youth
Chinnor Youth
Flackwell Heath Minors
Hale Leys Utd
Holmer Green Minors
Pitstone & Ivinghoe
Risborough Colts
Thame Boys
Widmer End

Under 8 Blue group

AFC Lightning / Chesham Utd Clarets
Aylesbury Utd Juniors Green
Bedgrove Dynamos Youth
Crendon Utd / Risborough Utd
Flackwell Heath Scorpions
Gerrards Cross & Fulmer
Haddenham Youth Colts
Hughenden Valley
Marlow Royals
Marlow Utd
Naphill FC / Radnage Raiders
Penn & Tylers Green Rangers
Prestwood Colts Panthers / Wendover Colts
Thame Rangers
Thame Youth

Under 9 Unallocated.

Marlow Town
Marlow Town Oaks

Under 9 Red group

Beaconsfield Town
Bedgrove Dynamos
Chalfont Saints Rhinos / Lions
Chesham Utd Youth
Henley Lions
Naphill FC
Penn & Tylers Green
St Johns Sports FC

Under 9 Green group

Bourne End JSC
Chesham Athletic
Downley Dynamos
Gerrards Cross & Fulmer
Holmer Green Minors
Risborough Rangers
Thame Boys
Wendover Juniors

Under 9 Blue group

Aylesbury Utd Juniors need a buddy
Bedgrove Dynamos Youth
Crendon Corinthians
Flackwell Heath Minors
George Green Juniors/AFC Lightning
Haddenham Youth
Hughenden Valley
Prestwood Colts
Seer Green Utd

Under 9 Yellow group

Beaconsfield Town Colts
Bedgrove Dynamos Colts
Chesham Athletic Colts
Gerrards Cross Rangers / Penn & Tylers Rangers
Pitstone & Ivinghoe
Risborough Rangers Colts/ Wendover Youth
Stokenchurch Juniors
Thame Youth
Widmer End Utd / Wycombe Saints

Under 10 Unallocated.

Chesham Utd/Penn & Tylers Green Rangers
Downley Dynamos Greens/AFC Lightning
Flackwell Heath Minors
Haddenham Youth Yellow/Risborough Colts
Marlow Utd Lions/Naphill
Prestwood Colts / Widmer End
Prestwood Colts needs a buddy
Prestwood Colts/ Naphill
Wendover Juniors need a buddy

Under 10 Red group

Beaconsfield Town
Bedgrove Dynamos
Downley Dynamos Whites
Haddenham Youth Red
Hale Leys Utd
Marlow Youth
Risborough Rangers
Wendover Juniors
Wendover Juniors Youth

Under 10 Green group

Aylesbury Utd Juniors
Bedgrove Dynamos Youth
Chesham Athletic
Crendon Corinthians
Hughenden Valley
Penn & Tylers Green
Thame Boys
Tring Tornadoes

Under 10 Blue group

Beaconsfield Town Colts
Bourne End JSC
Chesham Utd / Prestwood Colts
Chinnor Youth
Flackwell Heath Scorpions
Gerrards Cross & Fulmer
Holmer Green Minors
Widmer End
Wycombe Saints

Under 10 Yellow group

AFC Lightning needs a buddy
Aylesbury Utd Juniors Youth
Downley Dynamos Greens
Marlow Royals
Marlow Utd Lions
Naphill / Penn & Tylers Green Rangers
Risborough Rangers Colts
Stokenchurch Juniors
Wendover Juniors/Haddenham Youth Yellow

Under 11 Unallocated.

Aylesbury Utd Juniors
Wendover Juniors Youth

Under 11 Red group

Bedgrove Dynamos
Berkhamsted Raiders Red
Chalfont Saints Cobras
Delaford Colts
Downley Dynamos Predators
Flackwell Heath Minors
Holmer Green Minors
Marlow Youth
Risborough Rangers
Taplow Utd

Under 11 Green group

Beaconsfield Town
Bourne End JSC
Downley Dynamos Tiempos
Flackwell Heath Dragons
Gerrards Cross & Fulmer Eagles
Prestwood Colts
Ruislip Rangers Clarets
Seer Green Utd Red
Thame Boys
Tring Tornadoes Hawks

Under 11 Blue group

AFC Lightning
Bedgrove Dynamos Youth
Burnham Junior Jaguars Blue
Chesham Athletic
Chesham Utd Youth
Crendon Corinthians
Gerrards Cross & Fulmer Falcons
Haddenham Rangers
Westwood Park

Under 11 Yellow group

Bedgrove Dynamos Colts
Marlow Royals
Naphill FC
Penn & Tylers Green
Pitstone & Ivinghoe
Risborough Rangers Colts
Seer Green Utd Blue
Wendover Juniors Red

Under 11 White group

Aylesbury Utd Juniors White
Beaconsfield Town Colts
Chinnor Youth
Downley Dynamos Mercurials
Haddenham Colts
Hughenden Valley
Prestwood Panthers
Thame Youth

Under 11 Black group

Aylesbury Utd Juniors Green
Chesham Athletic Colts
Flackwell Heath Scorpions
Holmer Green Colts
Marlow Town
Penn & Tylers Green Rangers
Totteridge
Tring Tornadoes Eagles
Wendover Juniors Black

Under 12 Red group

AFC Lightning
Aylesbury Utd Juniors Youth
Beaconsfield Town Reds
Bedgrove Dynamos
Berkhamsted Raiders Green
Chesham Athletic
Holmer Green Minors
Marlow Royals
Risborough Rangers
Thame Boys

Under 12 Green group

Berkhamsted Raiders Yellow
Bourne End JSC
Chalfont St Peter
Chinnor Youth
Gerrards Cross & Fulmer Falcons
Harefield Utd
Penn & Tylers Green Rangers
Ruislip Rangers Blues
Stokenchurch Juniors
Wendover Juniors

Under 12 Blue group

Aston Clinton Colts Panthers
Beaconsfield Town Tigers
Bedgrove Dynamos Athletic
Chesham Utd Youth Blues
Downley Dynamos Vikings
Flackwell Heath Scorpions
Gerrards Cross & Fulmer Blues
Naphill FC
Risborough Rangers Colts
Seer Green Utd
Totteridge
Tring Tornadoes JSC Blue

Under 12 Yellow group

AFC Lightning Bolts
Aston Clinton Cobras
Aylesbury Utd Juniors Colts
Bedgrove Dynamos Youth
Downley Dynamos Colts
Haddenham Colts
Hughenden Hawks
Marlow Town
Prestwood Colts
Stokenchurch Juniors Colts
Wendover Juniors Youth
Wycombe Saints

Under 12 White group

Beaconsfield Town Pumas
Berkhamsted Raiders Orange
Chesham Utd Youth Clarets
FC Holyport
Hughenden Ospreys
Penn & Tylers Green FC Colts
Radnage Raiders
Risborough Rangers Youth
Thame Colts
Thame Youth
Wendover Juniors Colts

| Under 7 rules | Under 8 rules | Under 9 rules | Under 10 rules | Under 11 & U12 rules

| Privacy Policy | Advertise here | Search

Site founded 1999 © 1999 to 2014 - the contents of this website are copyright South Bucks Mini Soccer Conference, BucksFootball.co.uk or respective owners where indicated.